Specjaliści zatrudnieni w Centrum pracują nad wzmocnieniem i ustabilizowaniem wizerunku i samooceny uczestników, przywracaniem im świadomości bycia potrzebnym, umożliwianie im nabycia umiejętności samodzielnego zaspokajania niezbędnych potrzeb życiowych sobie i swoim rodzinom oraz przekazywanie swoim bliskim odpowiednich wzorców zachowań. Powyższe efekty uzyskuje się dzięki grupowym oraz indywidualnym spotkaniom z zakresu reintegracji społecznej, w których, oprócz uczestników, w miarę potrzeb, korzystali również członkowie ich rodzin. Niekiedy specjaliści pracują z uczestnikiem w jego miejscu zamieszkania, co dodatkowo wzmacnia jego pozycję w oczach członków rodziny. Zajęcia te skutkują poprawą wizerunku uczestników, umożliwiają odnalezienie się w otaczającym ich środowisku, zmieniają nastawienie do otoczenia. W Stowarzyszeniu zatrudnieni są: psycholog, doradcy zawodowi, pracownik socjalny, pedagog, doradca społeczny, doradca rodzinny. Dodatkowo, w ramach zajęć organizowane są zajęcia klubu pracy prowadzone przez doradców zawodowych, dzięki którym uczestnicy mają okazję zapoznać się z aktualnymi potrzebami rynku pracy, nauczyć się redagowania dokumentów aplikacyjnych oraz odpowiedniego zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas zajęć z Klubu Pracy uczestnicy odbywają wizyty u potencjalnych pracodawców i zapoznają się z warunkami zatrudnienia i pracy.

Ponadto, z myślą o rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu nowej wiedzy przez uczestników, prowadzone są warsztaty, szkolenia, kursy, inicjatywy m.in.: warsztaty komputerowe, podczas którego zapoznano ich z edytorem tekstu oraz z prostymi programami graficznymi. Szczególna uwaga została poświęcona również wyrobieniu umiejętności poruszania się w Internecie, głównie pod kątem wyszukiwania ofert pracy; warsztaty obsługi narzędzi biurowych (ksero, gilotyna, laminator, niszczarka, dziurkacze itp.), szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w standardzie BLS, ponieważ zależy nam, aby Uczestnicy potrafili udzielić pomocy i wsparcia w sytuacji zagrożenia życia; szkolenie z edukacji finansowej, która ma na celu wykorzystywanie poznanych metod oszczędzania i zarządzania we własnych domach, częsty z małym budżetem; warsztaty dbania o własny wizerunek, w tym: umiejętność wykonywania makijażu, umiejętność wiązania krawata, savoir – vivre w lokalach gastronomicznych i przy specjalnych okazjach.

Na zajęcia do Centrum zapraszani są przedstawiciele instytucji: Prokuratury Rejonowej w Łobzie, Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, Sadu Rejonowego w Gryficach – wydziału zamiejscowego w Łobzie – kuratorzy zawodowi, szkół i placówek edukacyjnych, twórcy i trenerzy gier ekonomicznych, pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Resku, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, przedstawiciele ubezpieczalni, przedsiębiorcy z Polski i zagranicy, którzy przybliżają swoją działalność wychodząc naprzeciw potrzebom Uczestników.

_MG_9803.jpg_MG_9794.jpg_MG_9793.jpg_MG_9805.jpg_MG_9792.jpg_MG_9795.jpg_MG_9796.jpg_MG_9791.jpg_MG_9865.jpg_MG_9801.jpg_MG_9799.jpg_MG_9797.jpg_MG_9800.jpg_MG_9807.jpg